Jesteś tutaj: Ogłoszenia

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

03.XII.2023r.

1.) Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Kościelny, a z nim nowy okres liturgiczny – Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię.

2.) Przypominamy, że roraty dla dzieci będą odprawiane codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel  o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami i serduszkami, na których będą zapisywały dobre uczynki.

3.) Wtorek w naszej Parafii to dzień Adoracji Wieczystej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 15.00 modlitwą do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzi Róża Pani Opalowej, o godz. 15.30 modlitwa Róży Pani Owsianej, o godz. 16.00 modlitwa Róży Pani Gumnej, o godz. 16.30 modlitwa Grupy Ojca Pio. Zachęcamy, aby odnaleźć chwilę na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

4.)  W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca i modlitwa Margaretek o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30. 

5.) W piątek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 9.00 i 17.00.

6.) Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci i rodziców, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 zostaną poświęcone dzieciom medaliki.

7.) Już dziś pragniemy poinformować, że rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę grudnia – 17 grudnia i potrwają do wtorku 19 grudnia. Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. dr Paweł Kilimnik – dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Bardzie. Ogarnijmy modlitwą czas rekolekcji i osobę ks. Pawła. Plan rekolekcji odnajdziemy w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

8.) Do nabycia w zakrystii są świece adwentowe i opłatki wigilijne.

Porządek niedzielnych mszy św. :

9:00, 10:30, 12:00, 18:00